Зошто Принцот Хари  и Меган Маркл не присуствуваа на Велигденската служба со остатокот од Кралското семејство?

Велигденската служба што се одржа во неделат се појави целото Кралско семејство и се упати кон Виндзор за да го прослават празникот. Кралицата Елизабета беше присутна (без принцот Филип, кој сеуште го негува колкот од повреда), како и принцот Едвард и неговото семејство, и принцезата Беатрис и Евгенија. Се појавија и Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ова е нејзина последна официјална појава пред раѓањето на нејзиното трето дете кое треба да се случи на овој месец.

Зошто Принцот Хари и Меган не се појавија на мисата?

Двојката празникот го поминала “приватно”, односно љубовниците најверојатно уживаат некаде далеку од очите на јавноста. Прашањето е “Каде?”

Можеби зошто Велигденската миса се оддржа во Капелата Св. Џорџ, истото место каде тие ќе ги кажат своите завети па поради тоа не сакаат да баксузираат.