Моќен и евтин лек

Сите понекогаш се чувствуваме надуени во стомакот, имаме болкии тегоби. Сепак, постои природно решение з аоваа мака која ни создава и проблеми со здравјето, но и самодовербата.

Потребен ви е сок од три состојки, кои веднаш делуваат смирувачки на стомакот. Ви требаат магдонос, еден лимон и 2-3 шолји вода.

Се ставаат во блендер магдоносот и лимонот, па им се додава вода потоа во чаша и се пие. Ако не можете да го поднесете вкусот, додајте мед.

Вака ќе ги исфрлите сите вишок течности од телото.