Ким Кардашиан троши повеќе од 4.500 долари на козметика

Погледнете ги 17-те козметички производи кои мора да ги има Ким Кардашијан, сите заедно чинат повеќе од 4,500 долари. Навистина екстравагантно!
Еве ги производите што Ким Кардашијан ги користи:

Guerlain Serum: $510

Користејќи го ексклузивниот молекуларен екстракт на разновидни Кралски орхидеи на марката Guerlain
(составен од четири различни типови орхидеи), овој концентриран серум се бори со сите знаци на стареење.

Lancer Cleanser: $55

Од познатиот дерматолог Др. Харолд Лансер за нега на кожата, овој чистач на лице  е збогатен со амино киселини за отстранување на нечистотиите од кожата. (Делот од козметиката на Ким Кардашијан).

La Mer Treatment: $245

Користејќи ја оваа кадифена формула токму пред спиење, може да ви помогне да се разбудите со сјајна кожа, можеби нема да ви треба дури ни коректор.

Lancer Exfoliator: $75

Дури и ако имате најчувствителна кожа, овој чистач нежно ги отстранува мртвите клетки за вашата кожа да блеска.

Bio Oil: $15

Само затоа што тоа е најефтин производ на списокот на Ким Кардашијан, ова не го прави ништо помалку значаен овој производ. Масло брзо се апсорбира во кожата за максимална хидратација, истовремено помагајќи да се намалат стриите.

Lancer Moisturizer: $125

Лесната крема со хијалуронска киселина и пептиди за веднаш да ја освежи кожата.

La Mer Serum-Essence: $630

Да, оваа хибридна серумска есенција доаѓа со луда скапа цена, но тоа делумно се должи на фактот дека е изработена во екстремно мали партии за да се осигура дека формулата е најмоќна што е можно.

Guerlain Eye Cream: $200

Додајте дебел слој од овој крем под очите ноќе и ќе се разбудите со минимални темни кругови.

Anastasia Beverly Hills Face Oil: $64

Мешавина од масло од јојоба, шипинка и црна рибизла ќе ја обнови вашата кожа.

Lancer Neck Cream: $185

За цврсто и привлечно деколте користете ја оваа крема секоја ноќ, за да го ублажите појавувањето на линии на вратот и градите.

Dr. Barbara Sturm Sun Drops: $145

Додајте неколку капки од овој иновативен, лесен SPF 50 серум во крем за лице наместо вашиот стандарден за сончање.

La Mer Serum: $470

Овој серум доаѓа со екстра посебна способност да го ублажи секое воспаление предизвикано со хемиските чистења на лицето, микродермоабразија или ласерски третмани.

Dr. Barbara Sturm Hyaluronic: $300

Примената на овој серум на база на хијалуронска киселина два пати на ден, всушност, ќе го спречи почетокот на брчките со текот на времето.

Guerlain Moisturizer: $455

Формулиран со скапоцената состојка од орхидеја, овој крем против стареење го зголемува производството на клетки за да помогне да се зголеми цврстината.

Dr. Barbara Sturm Serum: $350

Овој моќен коктел од висококвалитетни екстракти обезбедува помазна и помладешка кожа само за неколку недели.

La Mer Cream: $475

Овој богат со влага крем стана главен основа на познатите.

La Mer Face Oil: $245

Само со ставање на неколку капки од ова масло секоја вечер на вашата кожа помага да се подобри неговата способност за природно производство на колаген со текот на времето.