Професор, адвокат, преведувач – Која професија најмногу ви одговара според хороскопскиот знак?

May 31, 2018 okrabotaadmin 0

ОВЕН Вие сте динамични, полни со енергија и поседувате натпреварувачки дух. Ве привлекуваат професии кои се поврзани со ризици и предизвици, преку кои можете да […]

Детски стихови наспроти турбо фолк: Какви песнички пееја децата пред деценија-две, а какви стихови изговараат денес

May 31, 2018 okrabotaadmin 0

Српската Фејсбук група „Дневна доза Србије“ објави кратко видео кое треба да им ги отвори очите на родителите. Истата ваква споредба важи и кај нас, […]

Сицилија, душата на Италија

May 30, 2018 okrabotaadmin 0

Сицилија – шармантниот остров, кој е душата на Италија ќе ве плени со својот шарм, со гостопримливоста на жителите, со богата историја, традиција, со непрегледните […]