Сте пробале ли некогаш бела сангрија? 

Состојки:

1 шише бело вино супер комбинација е со Skovin Sun City White,
1 лимета или лимон, тенко исечкани,
1 портокал, ½ исечкан, ½ исцеден,
1 зелено јаболко, излупено и исечкано,
1 шолја јагоди,
4 шолји газирана вода.

Подготовка:

Измешајте го виното, сокот од портокал и овошјето во еден сад. Оладете го во фрижидер 4-5 часа пред да додадете газирана вода.

Декорирајте по желба, послужете и уживајте!