Куче искасало 4-годишно дете во Скопје

Четири годишно девојче билo нападнатo и каснатo од куче на 18-ти месецов во Скопје на улицата „Скупи 7“.

Со возило на Итна медицинска помош детето било пренесно во Комплекс клиники “Мајка Тереза”.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.