Природен лек за витилиго

Витилигото е кожна болест или пореметување на пигментот на кожата, а во борба со него помага маслото од куркума.

Ви требаат 500 гр куркума, 8 литри вода Се прави каша и се става да се свари, и се остава преку ноќта.

Се процедува и се мачка кожата секое утро.

Напомена: Природните состојки и рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.