По долги години сопругот на Лепа Брена ги раскажа тајните за принцезата Дајана

Сопругот на Лепа Брена, Слободан Боба Живоиновиќ, раскажа тајни за принцезата Дајана, која загина во страшна сообраќајна несреќа.

– Беше преубава жена, прекрасна, со ена можев да зборувам со часови на секакви теми. Бев изненаден колку е природна, зборувавме за децата, бидејчи мојот Филип е на иста возраст како нејзините синови, вели Боба.

Тој раскажува и како се запознале:

– Недела дена пред Вимблдон се одржа хуманитарен меч под нејзино покровителство, а јас бев учесник и така ја запознав, вели тој.

Околу тоа дали имал романса со неа вели, не би зборувал за тоа, таа сакала како тој игра и тоа било тоа.