ТОПЛА САЛАТА СО ФЕТА СИРЕЊЕ

Потребни Состојки:
  • 50г тиквички
  • 50г модар патлиџан
  • 50г пиперки, 40г морков
  • 40г шампињони
  • 30г шери домати
  • 30г виолетов кромид
  • 40г фета сирење
  • сос од балсамиран оцет
Приготвување:
Исечкајте го претходно измиениот и исушен зеленчук на ситни парчиња. Пржете го во загреана тава. Пред крајот зачинете го со лукче,  посолете, наросете го со црн пипер и додајте сос од балсамиран оцет. Сервирајте во чинија и одозгора распоредете парченца фета ситење.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.