Основачот на авиокомпанијата „Визер“ Јожеф Варади им порача на клиентите да уживаат во ниските цени на авионските билети

November 30, 2018 okrabotaadmin 0

Основачот на авиокомпанијата „Визер“ Јожеф Варади им порача на клиентите да уживаат во ниските цени на авионските билети, затоа што нема уште долго да останат […]

Од утре, 1 декември  меѓу Македонија и Босна и Хрецеговина граѓаните, ќе може да ги минуваат само со лична карта

November 30, 2018 okrabotaadmin 0

Од утре, 1 декември  во Македонија и Босна и Хрецеговина,граѓаните од двете држави граничните премини ќе може да ги минуваат само со лична карта. Договорот […]

Министерството за транспорт и врски денеска објави нов јавен повик за доставување барања за доделување финансиска поддршка на нискобуџетни авиокомпании

November 30, 2018 okrabotaadmin 0

 Повикот ќе трае до 21-ви следниот месец,  информира денеска министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, одговарајќи на новинарски прашања на стартот на реконструкција на […]

Бранка Костиќ Марковиќ со отворено писмо за разрешувањето од функцијата во Македонска филхармонија

November 26, 2018 okrabotaadmin 0

Разрешената претседателка на Управниот одбор на Македонска филхармонија, Бранка Костиќ Марковиќ, до јавноста се обрати со отворено писмо, по информациите дека била разрешена под притисок […]

Македонската православна црква ќе добие станови на атрактивна локација спроти Градски трговски центар

November 26, 2018 okrabotaadmin 0

Македонската православна црква за ТВ24 потврди дека ќе добие станови на атрактивна локација спроти Градски трговски центар, односно хотелот „Холидеј Ин“, во замена за земјиштето […]

Македонија е рангирана за најзагадената земја во Европа со загадување на водухот 10 пати повеќе од препорачаните нивоа

November 26, 2018 okrabotaadmin 0

Македонија е рангирана за најзагадената земја во Европа со загадување на водухот 10 пати повеќе од препорачаните нивоа. Тоа е според Европската агенција за животна […]