Вкусен ручек со пилешко и ориз

СОСТОЈКИ:

500 гр пилешко филе

1 главица кромид

2 чешниња лук

2 зелени пиперки

2 домати

5-6 листа зелка

ориз

сол

бибер

магдонос

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Кромидот, лукот и зелката продинстајте ги на масло, потоа додајте пилешко. После десетина минути додајте пиперка исечкана на коцки и домати, како и зачини. Накрја додадете го претходно сварениот озиз . После 15 минути вашето јадење е готово.

Добар апетит!

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.