Чудотворен сируп кој ќе ви помогне да ја подобрите меморијата и расположението

Овој сируп ќе ви помогне во одстранување на масните наслаги и водата во вашето тело. Навистина е ефикасен ако го комбинирате со кардио вежби.

Со овој напиток ја забрзувате функцијата на мозокот, ја подобрувате меморијата, расположението, видот и слухот. Главни состојки се свеж рен кој е богат со витамин С, калиум, витамин В1 и В6, жележо, витамин В2, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, го намалува уморот и истовремено го стимулира развојот на добрите бактерии во стомакот.

Состојки:

125 g рен,

4 лимони,

3 лажици мед,

2 лажички цимет,

1 парче ѓумбир (2 cm).

 

Припрема:

Имешајте го ѓумбирот во блендер.

Исцедете го сокот од лимунот и додајте го во блендерот.

Мешајте 2-3 минути.

Додајте 3 лажици мед и 2 лажички цимет и повторно мешајте додека не добиете сируп.

Чувајте го сирупот во тегла.

Примена:

Земете 1 лажица, 2 пати дневно пред оброк или пред кардио тренинг. Овој сируп ќе ви трае три недели, па потоа направете пауза од неколку дена. Нема да зажалите резултатите се вчудоневидени!

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.