Вчера се отвори новогодишната населба „Винтерленд“ на плоштадот „Македонија“

December 8, 2018 okrabotaadmin 0

Со вечерашното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ на плоштадот „Македонија“ Скопје подготвено ја пречекува новогодишната магија. Се ближат новогодишните и божикните празници кои нудат можност […]

Се отвори новогодишната населба „Винтерленд“ на поштад

December 8, 2018 okrabotaadmin 0

Со вчерашното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ симболично се означи почетокот на новогодишните празнувања во Скопје. Новогодишната населба […]

Денес во Скопје почнува шестиот по ред регионален бизнис САМИТ 100 на лидери од Југоисточна Европа

December 5, 2018 okrabotaadmin 0

Денес во Скопје почнува шестиот по ред регионален бизнис САМИТ 100 на лидери од Југоисточна Европа. На дводневниот самит ќе учествуваат над 150 бизнис лидери […]

Спектакуларен концерт на Каролина Гочева заедно со комплетниот состав на Македонската филхармонија

December 5, 2018 okrabotaadmin 0

Нашата најголема музичка ѕвезда, Каролина Гочева, за првпат во својата кариера ќе се претстави во живо на концерт, заедно со комплетниот состав на Македонската филхармонија, […]