Автомобил излета од патот кај клучката кај Матка

Четири лица со телесни повреди се итно пренесени во болница откако автомобилот со кој се превезувале излетал од патот Тетово – Скопје, кај клучката Матка и се превртел на кров, информира Алсат-М.

Како што дознава Алсат-М, станува збор за автомобил со италијански регистарски ознаки.

Повеќе детали за очекуват подоцна.

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.