Принцот Хари сам ќе заработува

MELBOURNE, AUSTRALIA - OCTOBER 18: Prince Harry, Duke of Sussex and Meghan, Duchess of Sussex attend a reception at Government House on October 18, 2018 in Melbourne, Australia. The Duke and Duchess of Sussex are on their official 16-day Autumn tour visiting cities in Australia, Fiji, Tonga and New Zealand. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

Принцот Хари и Меган Маркл вчера објавија дека се повлекуваат од должностите во кралското семејство и дека отсега сами ќе заработуваат пари

Парот најави и дека ќе се пресели во САД, реакциите на нивната одлука не застануваат. Никој не може да поверува дека Меган и Хари си заминуваат бидејќи сакаат финансиска независност, туку заклучуваат дека Меган го убедила Хари да го напушти семејството и да оди со неа во Америка.

Некои сериозно го искритикувале британскиот принц поради оваа одлука, додека останатите се шегуваат на нивна сметка.

„Тој повеќе не е принцот Хари, тој сега е сопругот на Меган Маркл.“

Be the first to comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.