Либералната партија бара затварање на сите казина и спортски обложувалници во населените места

December 25, 2018 okrabotaadmin 0

Либералната партија ги охрабрува Владата и Министерството за финансии, по примерот на нашиот западен сосед Република Албанија да направи измени во Законот за игри на […]

Град Скопје: Ги отстранивме предметите од паркот Жена борец, никој не побарал дозвола да го користи просторот

December 25, 2018 okrabotaadmin 0

Од Град Скопје денеска соопштија дека ги отстраниле предметите од паркот Жена борец бидејќи никој не побарал дозвола да го користи просторот. Никола Наумовски од […]

УЈП ги потсетува граѓаните дека наближува крајниот рок за регистрација во системот е-Персонален данок, 31 декември

December 19, 2018 okrabotaadmin 0

Од таму информираат дека покрај шалтерите лоцирани во Регионалната дирекција Скопје, отворени се и дополнителни шалтери лоцирани во: општина Ѓорче Петров – во зградата на […]