No Image

Колач со смокви

April 3, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: 33 сушени смокви 150 гр. кршени ораси 150 гр. сецкано желе 250 гр. шеќер 1 чаша вода 1 ванилен шеќер 200 гр. маргарин […]

Зошто Принцот Хари  и Меган Маркл не присуствуваа на Велигденската служба со остатокот од Кралското семејство?

April 3, 2018 okrabotaadmin 0

Велигденската служба што се одржа во неделат се појави целото Кралско семејство и се упати кон Виндзор за да го прослават празникот. Кралицата Елизабета беше присутна (без […]