No Image

Функционери, луѓе од бизнис сферата, актери: Френетични аплаузи за  „Бикини Мун“ (ГАЛЕРИЈА)

March 23, 2018 okrabotaadmin 0

Во скопското кино „Милениум“, синоќа пред преполна сала се одржа премиерата на новиотфилм на македонскиот режисер Милчо Манчевски, „Бикини Мун“, кој е американско-германска копродукција. На […]