Совети за здрава исхрана

January 7, 2020 okrabotaadmin 0

Нутриционистите често истакнуваат дека во текот на денот треба да имаме три главни оброка и две ужини. Идеално е дневно да консумираме половина килограм овошје […]

Паста со ракчиња

November 17, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: 1 корен од целер исечкан 1 морков исечкан 3 чешлиња лук 40 г грашок шпагети од масло од сипа 10 ракчиња доматно пире […]