Паста со ракчиња

November 17, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: 1 корен од целер исечкан 1 морков исечкан 3 чешлиња лук 40 г грашок шпагети од масло од сипа 10 ракчиња доматно пире […]

Колач со праски и боровинки

September 21, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: 3 супени лажици несолен путер 3 супени лажици масло за готвење 1 шолја интегрално брашно 1 шолја млеко со ниска масленост 1 кафена […]