No Image

Колач со смокви

April 3, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: 33 сушени смокви 150 гр. кршени ораси 150 гр. сецкано желе 250 гр. шеќер 1 чаша вода 1 ванилен шеќер 200 гр. маргарин […]

No Image

Крцкави Переци

March 20, 2018 okrabotaadmin 0

Состојки: – 250 g Спелтино брашно; – 1 кисело млеко; – 0,5 dl вода; – ½ кесичка прашак за печиво; – 1 рамно лажиче морска […]

No Image

Корпички од Бело Чоколадо

March 19, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: За чоколадни корпички: 150 g бело чоколадо; 50 g маргарин; квадратни силиконски корпи. За филот: 150 g мелени бисквити; 1 портокал; 200 g маргарин; 100 […]