No Image

На средина на песната ја менува облеката – „Ај Кју“ на втората проба на евровизиската сцена (видео)

May 4, 2018 okrabotaadmin 0

Македонските еврозвизиски претставници „Ај Кју“ја одржаа и втората проба во арената „Алтис“ во Лисабон. На втората проба имаше промени во кореографијата, шминката и гардеробата. На […]

No Image

Каде е и што прави пејачот на детскиот мегахит “Марионка”: Дојдов да ставам тетоважа, па останав во Струмица!

May 4, 2018 okrabotaadmin 0

Струмичанецот Васил Гарванлиев нашата публика го запознава на детскиот музички фестивал “Златно славејче” кога ја испеа песната “Марионка” која веднаш потоа стана мегахит и која […]