По срцев удар и скандал со местени папараци фотографии, таткото на Меган Маркл не оди на кралската свадба за да не ја срами

May 15, 2018 okrabotaadmin 0

Таткото на Меган Маркл се најде во центарот на скандал кој создаде медиумска драма непосредно пред нејзината свадба со принцот Хари. Имено, вчера беше обелоденето […]

Зошто Принцот Хари  и Меган Маркл не присуствуваа на Велигденската служба со остатокот од Кралското семејство?

April 3, 2018 okrabotaadmin 0

Велигденската служба што се одржа во неделат се појави целото Кралско семејство и се упати кон Виндзор за да го прослават празникот. Кралицата Елизабета беше присутна (без […]