Совети за здрава исхрана

January 7, 2020 okrabotaadmin 0

Нутриционистите често истакнуваат дека во текот на денот треба да имаме три главни оброка и две ужини. Идеално е дневно да консумираме половина килограм овошје […]

Најстилски дами за 2019

December 27, 2019 okrabotaadmin 0

Најмоќната жена во модната индустрија, уредничката на магазинот Вог, ги одбра петте најдобро облечени жени за 2019 година Најкоментираната дама изминатите неколку години во светот […]