Зошто Принцот Хари  и Меган Маркл не присуствуваа на Велигденската служба со остатокот од Кралското семејство?

April 3, 2018 okrabotaadmin 0

Велигденската служба што се одржа во неделат се појави целото Кралско семејство и се упати кон Виндзор за да го прослават празникот. Кралицата Елизабета беше присутна (без […]