Вкусен Колач со јагоди

June 15, 2018 okrabotaadmin 0

Искористете ја сезоната на јагоди и направете брз и лесен десерт, кој се топи во вашите усни. Потребни состојки: 2 јајца, 1 чаша млеко, 1 […]

No Image

Волшебна салата

April 13, 2018 okrabotaadmin 0

Состојки: 10 – 11 јајца, калап за куглоф со пречник 25 cm, 1,4 l јогурт, 6 кесички желатин, 200 g димена шунка или димен врат, […]

No Image

Корпички од Бело Чоколадо

March 19, 2018 okrabotaadmin 0

Потребни состојки: За чоколадни корпички: 150 g бело чоколадо; 50 g маргарин; квадратни силиконски корпи. За филот: 150 g мелени бисквити; 1 портокал; 200 g маргарин; 100 […]